Światowe Letnie Igrzyska Polonijne Poznań 2003

panorama-poznaniaXI SIP odbyły sie w Poznaniu w dniach 26lipca – 2 sierpnia 2003 r. Honorowy patronat nad Igrzyskami objął prezydent RP mgr Aleksander Kwaśniewski. W Igrzyskach wzięło udział ok. 700 uczestników min. z Chin, Chorwacji I Kanady. W czasie odgrywania hymnu narodowego flagę Polska na maszt wciągnął zloty medalista Igrzysk Olimpijskich w rzucie młotem Szymon Ziółkowski w towarzystwie brązowej medalistki z Berlina (1936) w rzucie oszczepem Marii Kwasniewskiej-Maleszewskiej oraz poznanianki Izabeli

Dylewskiej – olimpijki I medalistki mistrzostw świata w kajakarstwie. Oprócz Igrzysk letnich, począwszy od 1986 r. odbywają sie także Igrzyska zimowe, a od końca lat 90-tych XX wieku rozgrywane są w Łomży coroczne polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Począwszy od II Igrzysk zaprzestano prowadzenia punktacji zespołowej, gdyż nie wszystkie ośrodki polonijne mogą zapewnić obsadę zawodników we wszystkich dyscyplinach sportowych.

PODZIĘKOWANIA ZA IGRZYSKA POLONIJNE

Dzisiaj, 18 września, zastępca prezydenta Maciej Frankiewicz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji i promocji XI Światowych Igrzysk Polonijnych, które odbyły się w Poznaniu podczas tegorocznych wakacji. Wśród zaproszonych do Sali Białej Urzędu Miasta Poznania gości byli przedstawiciele Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Domu Polonii w Poznaniu oraz prasy, radia i telewizji obsługujących Igrzyska. Podczas uroczystości zastępca prezydenta przeczytał list przedstawiciela Polonii Brytyjskiej Alana Maćkowiaka, który dziękował za bardzo dobre przygotowanie Igrzysk oraz miłą i przyjazną atmosferę, jaka panowała w Poznaniu.

cropped-logo.png
„Polish American Sports Association” (PASA)

PO Box 2144, Linden, NJ 07036
Tel: 908-370-1555 Fax: 845-595 1066
E-mail: contact@pasaus.org

Masz pytania napisz do nas

6 + 2 =