5K Run ยป Age Group Results
Back to Overview
AGPlace
Bib
Name
AG
ChipTime
Pace
5K Run
Female
Female 11 & Under
1 71 Natalie Zelechowski F0-11 22:08.61 7:07
2 119 Julia Jankojc F0-11 22:34.45 7:15
Female 12-15
1 25 Karolina Kotula F12-15 25:54.30 8:20
2 74 Daria Niebrzydowski F12-15 26:28.51 8:31
3 7 Olivia Dudek F12-15 28:03.88 9:01
4 52 Sophia Starzynski F12-15 36:08.86 11:38
Female 16-20
1 101 Amber Matos-Schnoor F16-20 21:57.79 7:04
2 79 Anna Cristina Silva F16-20 29:50.21 9:36
3 114 Camryn Bury F16-20 30:12.01 9:43
4 27 Ewa Kowalczyk F16-20 34:47.04 11:11
Female 21-30
1 47 Kinga Pytko F21-30 28:08.06 9:03
2 12 Natalia Falkowska F21-30 29:39.01 9:32
3 1 Gabriela Ber F21-30 30:12.06 9:43
4 3 Anna Bialas F21-30 30:17.23 9:44
5 14 Rebecca Feldkamp F21-30 34:46.52 11:11
6 18 Aleksandra Grzybowska F21-30 36:22.55 11:42
7 4 Monika Bialas F21-30 36:30.64 11:45
Female 31-40
1 90 Justyna Brzezinski F31-40 21:47.96 7:00
2 36 Monika Majcherczyk F31-40 22:04.11 7:06
3 63 Katarzyna Wasiuta F31-40 23:07.22 7:26
4 38 Gabriela Markowska-Turek F31-40 23:45.52 7:38
5 68 Ewelina Zajac F31-40 25:28.10 8:11
6 107 Izabela Kapelanski F31-40 26:37.19 8:34
7 97 Kamila Dudzic F31-40 27:01.03 8:41
8 60 Monika Tyszuk F31-40 27:23.49 8:48
9 54 Bozena Stepien F31-40 31:06.81 10:00
10 81 Ewa Surma F31-40 31:10.24 10:01
11 100 Agata Bodula F31-40 33:07.50 10:39
12 43 Monika Oliveira F31-40 33:27.83 10:46
13 24 Karolina Kierzkowski F31-40 35:08.33 11:18
Female 41-50
1 98 Mary Morris F41-50 24:20.81 7:50
2 84 Joanna Wierdak-Larwa F41-50 24:35.05 7:54
3 75 Bozena Niebrzydowski F41-50 25:27.83 8:11
4 44 Marzena Patelski F41-50 25:32.25 8:13
5 62 Marzena Urban F41-50 25:47.13 8:17
6 82 Beata Dawidowska F41-50 28:14.14 9:05
Female 51-60
1 39 Agnieszka Michalak F51-60 23:33.95 7:35
2 108 Katarzyna Wybranczyk F51-60 24:19.38 7:49
3 93 Malgorzata Blach F51-60 26:51.82 8:38
4 102 Jolanta Rudnicko F51-60 29:33.61 9:30
5 31 Jagoda Kulmacz F51-60 33:48.31 10:52
Male
Male 11 & Under
1 85 Christian Larwa M0-11 24:05.65 7:45
2 48 Filip Salek M0-11 24:17.29 7:49
3 56 Jakub Szulimowski M0-11 27:38.59 8:53
4 51 Aleksander Starzynski M0-11 30:49.39 9:55
5 95 Michael Olszewski M0-11 31:03.19 9:59
6 32 Damian Kutny M0-11 35:02.15 11:16
7 29 Emmanuel Kozyra M0-11 35:22.28 11:23
Male 12-15
1 22 Malhar Khandare M12-15 21:32.67 6:56
2 16 Michael Grekoski M12-15 25:22.03 8:09
3 77 Michael Wisniowski M12-15 26:48.76 8:37
Male 16-20
1 35 Mark Madrawski M16-20 20:48.76 6:41
2 20 Tomasz Kalwak M16-20 29:42.06 9:33
3 78 Krzysztof Wisniowski M16-20 29:50.36 9:36
4 58 Patrick Twardowski M16-20 29:58.10 9:38
Male 21-30
1 30 Jacob Krygowski M21-30 20:13.88 6:30
2 64 Tomasz Wawrzyniak M21-30 20:21.65 6:33
3 106 Stanislaw Grodzicki M21-30 21:48.23 7:01
4 115 Dominik Zajac M21-30 23:33.29 7:34
5 105 Pawel Banko M21-30 25:40.66 8:15
6 41 Dawid Modzelewski M21-30 27:46.10 8:56
7 37 Pawel Markiewicz M21-30 29:03.82 9:21
8 49 Jonathan Sledziewski M21-30 31:37.09 10:10
Male 31-40
1 57 Marcin Turek M31-40 20:25.81 6:34
2 8 Kamil Duzynski M31-40 20:53.16 6:43
3 61 Lukasz Tyszuk M31-40 21:00.69 6:45
4 45 Juraj Podhajeczky M31-40 21:19.45 6:51
5 19 Mikolaj Guzek M31-40 23:52.30 7:41
6 69 Marcin Zajac M31-40 24:14.42 7:48
7 23 Pawel Kierzkowski M31-40 24:18.21 7:49
8 66 Dariusz Zagorski M31-40 25:25.25 8:10
9 72 Piotr Zielinski M31-40 26:06.60 8:24
10 104 Maciej Maciejewski M31-40 27:43.43 8:55
11 86 Adam Zdeb M31-40 31:36.08 10:10
12 33 Radoslaw Kutny M31-40 35:02.64 11:16
Male 41-50
1 87 Dariusz Kawicki M41-50 20:45.78 6:40
2 123 Mariusz Markiewicz M41-50 21:00.41 6:45
3 99 Pawel Mysliwiec M41-50 21:07.56 6:47
4 111 Grzegorz Gawel M41-50 23:23.03 7:31
5 15 Rafal Gilarski M41-50 23:28.09 7:33
6 89 Piotr Marczydlo M41-50 24:30.38 7:53
7 91 Grzegorz Orbik M41-50 24:34.14 7:54
8 118 Tomasz Jankojc M41-50 24:37.88 7:55
9 88 Grzegorz Klepadko M41-50 27:23.42 8:48
10 113 Robert Bury M41-50 30:11.94 9:43
11 2 Mariusz Bernatowicz M41-50 35:39.69 11:28
Male 51-60
1 73 Joseph Iwan M51-60 20:56.97 6:44
2 13 Zbigniew Falkowski M51-60 21:01.55 6:46
3 96 Grzegorz Konieczkowski M51-60 23:48.95 7:39
4 92 Tomasz Augustyniak M51-60 24:08.84 7:46
5 10 Jerzy Dzierzewski M51-60 25:18.95 8:08
6 67 Jaroslaw Zajac M51-60 25:38.95 8:15
7 94 Albert Blach M51-60 26:47.53 8:37
8 50 Radoslaw Sobolewski M51-60 26:57.27 8:40
9 17 Joseph Grekoski M51-60 28:50.33 9:16
10 83 Mario Lorenc M51-60 29:01.81 9:20
11 46 Wojtek Pyda M51-60 29:23.92 9:27
12 53 Teodor Starzynski M51-60 30:59.98 9:58
13 26 Roman Kowalczyk M51-60 33:33.20 10:47
Male 61-70
1 103 Zdzislaki Nitkowski M61-70 25:08.63 8:05
2 9 Chester Dytko M61-70 27:46.99 8:56
3 76 Januse Szlechta M61-70 33:12.77 10:41
Male 71+
1 28 Stanislaw Kowalski M71+ 24:40.17 7:56