Pierwszy tydzień Maja na sportowo

May 1, 2014

tunnel-to-towers1Wiele lat, czasami całe życie potrzeba poświęcić aby zdobyć medal olimpijski, niewielu się to udaje, ale Ci którzy tego dokonają pozostają w pamięci kibiców na całe życie. Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch i Zbigniew Bródka osiągnęli coś, czego nie było dane osiągnąć nawet ich największym konkurentom. Podczas ostatnich zimowowych lgrzysk Olimpijskich Polacy zdobywali też srebrne i brązowe medale ale te naprawdę zapisujące się w pamięci wielu milionów ludzi na świecie, to te, z najszlachetniejszego kruszcu – Złote Medale Olimpijskie.

Metropolia nowojorska bedzie gościć Justynę Kowalczyk a 3 Maja 2014 do New Jersey zawita Pan Zbigniew Bródka, złoty medalista w biegu na 1500m z ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Polski bohater narodowy, skromny inteligentny, lubiany. Najszybszy – strażak na łyżwach – będzie uczestniczył w ” Polonia 5K Run ” w Wallington w NJ w Sobote o godzinie 10.00 rano i tego samego dnia w ” Balu Sportu ” który to z kolei odbędzie się w Pines Manor w Edison NJ o 19.00.

Będzie to polski dzień sportu na wzór amerykańskiego – Super Bowl – na który już teraz wszystkich bardzo zapraszamy. Bieganie tak bardzo popularne w Ameryce, ściąga zawsze ludzi od wieku szkolnego do seniorów. Chcielibyśmy aby na lini startu przy Samuel Nelkin Park w Wallington NJ nie zabrakło nikogo, kto zechce pogratulować Zbigniewowi Bródce jego samotnego biegu po olimpijskie złoto w Soczi 2014.

Bieg po pięknych górkach Wallington, będzie też okazją do przypomnienia sobie o historii wspaniałej polskiej Konstytucji i pogratulować sobie staru w biegu z okazji naszego święta, święta każdego Polaka mieszkającego poza granicami Polski.

cropped-logo.png
„Polish American Sports Association” (PASA)

PO Box 2144, Linden, NJ 07036
Tel: 908-370-1555 Fax: 845-595 1066
E-mail: contact@pasaus.org

Masz pytania napisz do nas

3 + 6 =