Parada Pulaskiego

Oct 11, 2013

IMG_3219Parada Gen. Pułaskiego w Nowym Jorku i sportowe w niej akcenety.

Jak co roku – Polish American Sports Association wzięłło udzial w biało – czerwonym happeningu na 5 Ave. nowojorskiego Manhattanu. Była drugą po drużynie Wisły Garfield z N.J., największą ekipą sportowej amerykańskiej Polonii,  ale zapewne najgłośniejszą. Wspaniała energetyzująca muzyka elektroniczna DJ-ów Lucca Mentone & DeElectrixx  zabawiała do tańca wielu przechodniów i wprawiała w znakomity nastrój samych uczestników.

”Athletic Mobile ” – jak nazwano specjalny, zdecydowanie najdłuższy, bo mierzący 72 stopy pojazd tegorocznej Parady, był transportowym rydwanem na którym sportowcy Stowarzyszenia z rodzinami przejechali pomiędzy 38 a 56 ulicą, pozdrawiając  z niego Marszałka tegorocznej Parady z małżonką, znajomych i przyglądających się paradzie gości. ” Atletic Mobile ” był eskortowany przez nie mniej rytualny pojazd. Był nim piękny, historyczny, biały cabriolet ”Forda 8” ( wyprodukowany w 1939 roku ) – prowadzony przez jego właściciela a wielu znanego wędkarza i podróżnika – Tadeusza Kordowskiego, uczestnika  Letnich Igrzysk Polonijnych w Toruniu.

Promujące sport i wyjazdy na Światowe Igrzyska Polonijne banery wraz z napisami na ” Athletic Mobile ” były z zaciekawieniem skanowane przez wzrok wszystkich zgromadzonych na 5 Alei widzów. Polsko Amerykańskie Stowarzyszenie Sportowe reprezentowało w tym roku: Szermierkę, narciarstwo, lekką atletykę, golf, tenis ziemny, windsurfing, podnoszenie ciężarów, piłkę ręczną, siatkówkę, piłkę nożną, żeglarstwo, triathlon, kolarstwo górskie i wędkarstwo. Reprezentanci tych dyscyplin byli obecni w ekipie PASA.

Prezes Stowarzyszenia – Andrzej Krygowski po zatrzymaniu kontyngentu przy trybunie honorowej, złożył gratulacje Marszałkowi Parady 2013’ – Panu Michałowi Kulawikowi i jego żonie Dorocie oraz Prezesowi Komitetu Organizacyjnego – Panu Richardowi Zawisnemu, dziekując  za zaangażowanie w organizację tegorocznej Parady.

Przechodząc  obok Katedry Św. Patryka cały zarząd oddał honor przed Eminencją Kardynałem Edwardem Eaganem, który w towarzystwie proboszcza Ks. Mirosława Króla z polskiej parafi Św. Teresy w Linden NJ, pozdrawiał wszystkich Polaków podczas Parady, ze schodów swojej katedry.

Cały zarząd i członkowie komisji  Polish American Sports Association w osobach: Andrzej Krygowski, Tadeusz Kulmacz, Marek Pieluszyński, Jan Wilczewski, Piotr Wilk, Bożena Niebrzydowska i Józef Kołodziej, Stanisław Górak, Jacek Piwowar, Sławomir Kowalik, Jan Skalny, Sławomir Śledziewski i Józef Krek – dziękują wszystkim koleżankom i kolegom za pomoc w zorganizowaniu tegorocznej parady – na sportowo.

Do zobaczenia za rok.

cropped-logo.png „Polish American Sports Association” (PASA) PO Box 2144, Linden, NJ 07036 Tel: 908-370-1555 Fax: 845-595 1066 E-mail: contact@pasaus.org

Masz pytania napisz do nas

1 + 5 =