O Nas

„Polish American Sports Association” (PASA) jest stowarzyszeniem o profilu sportowym, zarejestrowanym jako Non Profit w stanie New Jersey, w dniu 22 Października – 2008 roku. Posiada swoją osobowość prawną, Zarzad, Statut i siedzibę, którą jest miasto Linden w New Jersey, USA. Najważniejszym celem tej organizacji, jest utworzenie silnej reprezentacji Polonii amerykańskiej, z całego obszaru Stanów Zjednoczonych, wyjeżdzajacej cyklicznie co dwa lata, na Światowe Igrzyska Polonijne rozgrywane w różnych miastach Polski, zimą i latem.

Założyciele “PASA” rekrutują się z byłych uczestników i w wielu przypadkach medalistów, poprzednich edycji Igrzysk Polonijnych. Wyniesione doświadczenia z udziału w tej wielkiej masowej imprezie i brak adekwatnej liczebnie reprezentacji Polonii z USA, pokazały konieczność stworzenia organizacji, ktora miałaby zająć się, pozyskiwaniem chętnych na wyjazd do Polski i do udziału w rywalizacji sportowej podczas letnich i zimowych Igrzysk.

Ten szczytny cel wiąże sie z wieloma wyzwaniami. Nieodzownym i najważniejszym zadaniem, jest pozyskanie finansów, potrzebnych do zabezpieczenia ekipie jednolitych strojów, częściowego pokrycia kosztow przelotu do Europy, jak i innych form dofinansowania członków Stowarzyszenia, dopingujacych potencjalnych chętnych na wyjazd do Polski na Igrzyska Polonijne. Następnym i nie mniej ważnym celem “Polish American Sports Association” jest organizowanie lub współorganizowanie oraz koordynacja imprez sportowych odbywających sie w Stanach Zjednoczonych. O nich wszystkich bedziemy Państwa informować na naszej stronie internetowej, do której przeglądania bardzo mocno zachęcamy. Mamy nadzieję że nasze Stowarzyszenie dobrze sie przysłuży polonijnemu sportowi w USA.

Zarząd “Polish American Sports Association”

Statut – Polish American Sports Association

Członkowie zarządu
Andrzej Krygowski

Andrzej Krygowski

Prezes

Marek Pieluszyński

Marek Pieluszyński

Vice Prezes

Tadeusz Kulmacz

Tadeusz Kulmacz

Vice Prezes

Jan Wilczewski

Jan Wilczewski

Skarbnik

Jacek Piwowar

Jacek Piwowar

Webmaster

Bożena Niebrzydowska

Bożena Niebrzydowska

Sekretarz

Nasza misja

Wydarzenia Sportowe w USA” – Zakres wydarzeń sportowych ze świata Polonii jaki zamierzamy przedstawić Państwu jest niezmiernie szeroki. Podobnie jak dla wielu aktywnych osób na całym świecie uprawiających amatorsko sport, dla Polaków mieszkających w USA sport ma rownież bardzo duże znaczenie, a w wielu przypadkach, nawet życiowe. Wiadomo w jak wielu stanach tej amerykańskiej ziemi ogromne grono rodaków kopie piłkę, gra w tenisa, koszykówkę, siatkówkę, golfa, brydża, szachy, strzela z broni sportowej, uprawia szermierkę, judo, triathlon, biega w maratonie, jeździ i biega na nartach i łyżwach, jak i uprawia wiele innych konkurencji sportowych. To właśnie ta grupa Amerykanów polskiego pochodzenia ich wyczyny, historie i rezultaty sportowe będą przedmiotem naszej działalności, starań i pracy organizacyjnej. To właśnie im ale i nie tylko, dedykujemy tę stronę internetową. Mamy wielką nadzieję, że uda nam się zorganizować grono osób uprawiających sport w jeden silny zespół, reprezentujący Polonię na różnego typu zawodach sportowych, a w szczególności w Światowych Igrzyskach Polonijnych w Polsce. Chcemy o nich pisać, śledzić ich wyczyny i dopingować ich w sposób w jaki nikt ich do tej pory nie dopingował. Prosimy o przysyłanie do nas aplikacji członkowskich, zamieszczonych na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieje, że niewielka roczna opłata administracyjna nie zrazi Państwa do współudziału we wspólnym przedsięwzięciu mającym na celu przede wszystkim wspaniałą sportową zabawę, grupowe współzawodnictwo, uczestniczenie we wspólnych imprezach sportowo-towarzyskich, jak również promocję Państwa wyników i dokonań sportowych. Polsko Amerykańskie Stowarzyszenie Sportowe służy Państwu swoją pomocą i czeka na Państwa zgłoszenia. Prosimy o nadsyłanie informacji o sobie wraz z opisem uprawianego sportu i wynikach, oraz planach na przyszłość związanych z uprawianiem konkretnej dyscypliny sportowej. Wszystko to będzie zamieszczone na naszej stronie internetowej. Wszystkim uprawiającym sport, życzymy jak najlepszych wyników.

ZOSTAŃ CZŁONKIEM NASZEGO STOWARZYSZENIA

  Za pomocą naszej strony internetowej możecie Państwo dokonać łatwej i szybkiej rejestracji członkowskiej do naszego Stowarzyszenia.
cropped-logo.png „Polish American Sports Association” (PASA) PO Box 2144, Linden, NJ 07036 Tel: 908-370-1555 Fax: 845-595 1066 E-mail: contact@pasaus.org

Masz pytania napisz do nas

15 + 5 =